Rezervácia izieb
           
Kontakt
Stará Lesná 153, 059 60 Stará Lesná
recepcia@hotelhills.sk
+421 910 802 309, +421 918 338 333
Widget ImageWidget Image
Widget ImageWidget Image
Widget ImageWidget Image
Sledujte nás

Nature Wellness centrum

  /  Nature Wellness centrum

Navštívte náš dokonalý prírodný wellness raj – Nature Wellness centrum. Doprajte si vnútornú aj fyzickú rovnováhu, výnimočnú wellness starostlivosť a silu prírodných bylín a vonných esencií. Súčasťou wellness centra sú sauny a inhalácie (fínska, ceremoniálna, bylinková, eukalyptová a soľná sauna), zážitkové sprchy, ľadopád, ochladzovací bazén, relaxačná vonná miestnosť s vonkajšou terasou, exteriérové horské jazierko s vírivkou, relaxačný bazén s atrakciami a oddychovou zónou, jacuzzi a vodné wellness bary.

Vychutnajte si úžasné panoramatické výhľady na okolité hory pri vašich wellness zážitkoch.

FÍNSKA SAUNA (SUCHÁ SAUNA)

Saunovanie v tradičnej fínskej saune má blahodarné účinky a preukázateľný pozitívny vplyv na zdravie človeka. Naša fínska sauna je vytvorená z borovice radiata, ktoré je charakteristické miernym červeným nádychom a dotvára krásny kontrast s interiérom.

Fínska sauna poskytuje celkové prekrvenie organizmu, potrebnú relaxáciu a oddych a je možné ňou liečiť problémy s dýchacími cestami a kožnými ochoreniami. Prináša očistu a relax, osviežuje telo a myseľ a napomáha k telesnej a psychickej rovnováhe. Pre dýchacie cesty je ideálna vlhkosť vzduchu okolo 30%, ktorú dosahujeme pravidelným polievaním horúcich kameňov. Účinok fínskej sauny spočíva v aktivácii termoregulačných procesov v tele. Krv sa z vnútra tela presúva do rozšírených ciev pod povrchom kože a dochádza k intenzívnemu poteniu. Telo sa tak zbavuje toxínov, koža sa stáva zdravšou a krajšou. Dôležitou súčasťou saunovania vo fínskej saune je ochladzovacia fáza, v ktorej sa krv vracia naspäť do vnútra tela, čo aktivuje imunitný systém a zrýchľujú hojivé procesy.

TEPLOTA : 90 – 105˚C
VLHKOSŤ : 10 – 15 %
ODPORÚČANÝ ČAS : 10 – 15 min.
ÚČINKY : regeneračné, relaxačné, posilnenie imunitného systému, prevencia proti chorobám z nachladnutia,
KONTRAINDIKÁCIE : všetky akútne chorobné stavy, zvýšená činnosť štítnej žľazy, krvácavé choroby, zápal žíl, epilepsia, infekčné choroby, hypertenzia, dekompenzovaný diabetes mellitus, zhubné nádory, epilepsia, nehojace sa kožné defekty, infekčné, prenosné, parazitárne ochorenia, aktívna TBC, krvácavé stavy, psychické ochorenia, horúčkové stavy, febrílne stavy, celková arteroskleróza s orgánovým poškodením, rakovinové ochorenia (zhubné nádory), stav po srdcovom infarkte a cievnej mozgovej príhode (po lekárskom vyšetrení bez komplikácií 3 mesiace), všetky ochorenia srdca a ciev po konzultácií s odborným lekárom, tehotenstvo, vek nad 70 rokov.

EUKALYPTOVÁ SAUNA (PARNÁ SAUNA)

Zatvorte oči a vdychujte vôňu blahodarného starodávneho eukalyptu a nechajte sa rozmaznávať dúškami pary. Typické pre Eukalyptus je intenzívna mentolová-citrónová vôňa vďaka silici nazývanej eukalyptol.

Eukalyptus je jedna z najúčinnejších rastlín, ktoré dokážu čistiť ovzdušie a jeho inhalácia je vhodná ako prevencia pred vírusovými ochoreniami, bakteriálnymi infekciami a uvoľňuje dýchacie cesty. Pobyt v saune je účinný hlave pri liečbe nádchy, alergií a iných ochorení dýchacích ciest. Eukalyptus má výnimočne upokojujúci účinok, uvoľňuje myseľ aj telo.

TEPLOTA : 45 – 55˚C
VLHKOSŤ : 100 %
ODPORÚČANÝ ČAS : 5 – 15 min.
ÚČINKY : osviežujúci účinok, používaná pri infekcii, antiseptické, antivírusové
KONTRAINDIKÁCIE : infekčné choroby, hnisavé ochorenia kože, plesne, infekcie, hypertenzia, stavy po hlbokej trombóze, zhubné nádory, epilepsia, infekčné ochorenia, aktívna TBC, krvácavé stavy, psychické ochorenia, horúčkové stavy, febrílne stavy, tehotenstvo, vek nad 70 rokov

BYLINKOVÁ SAUNA (SUCHÁ SAUNA)

Parná sauna je dokonalým spojením aromaterapie a využitia esenciálnych olejov liečivých byliniek. Vdychujte ich vôňu a nechajte sa rozmaznávať dúškami jemnej pary. Bylinková sauna je jedným z najúčinnejších spôsobov aromaterapie.

Vlhký vzduch priaznivo pôsobí na pokožku, ktorá sa silne prekrvuje a intenzívne čistí. Pokožka tak zostáva jemná a zamatovo mäkká. Bylinky vám pomôžu pri únave, bolestiach hlavy, kašli, či chrípke. Pri inhalácii dýchame nosom, spočiatku plytké nádychy postupne prehlbujeme. Po ukončení pobytu v tejto saune si vychutnajte relax na lehátku.

TEPLOTA : 50 – 55˚C
VLHKOSŤ : 25 – 30 %
ODPORÚČANÝ ČAS : 20 – 25 min.
ÚČINKY : výrazné uvoľnenie dýchacích ciest, ochrana pred vírusovými a bakteriálnymi infekciami. Inhalácia je nenahraditeľná pri alergiách, nádche a všetkých ochoreniach dýchacích ciest.
KONTRAINDIKÁCIE : všetky srdcové ochorenia, vysoký krvný tlak, vek nad 70 rokov, gravidita, chrípka, epilepsia, infekčné choroby, hnisavé ochorenia kože, plesne, infekcie, akútne horúčkovité ochorenia, všetky choroby v akútnom štádiu, hypertenzia, stavy po hlbokej trombóze, zhubné nádory, epilepsia

SOĽNÁ SAUNA (PARNÁ SAUNA)

Himalájska soľná terapia v saune pôsobí detoxikačne a je jednou z najobľúbenejších procedúr. Vysoká vlhkosť vzduchu so soľnými kryštálmi pozitívne pôsobia hlavne na dýchaciu sústavu. Soľ má podľa lekárskych štúdií antibakteriálne a protizápalové účinky. Používa sa tiež ako prevencia proti prechladnutiu.

Zvýšenou teplotou vzduchu sa telo zbavuje toxických látok, dochádza k uvoľneniu svalstva s celkovou relaxáciou a k posilneniu imunitného systému. Pobyt v soľnej saune je najviac odporúčaný pri chorobách dýchacích ciest, ochorení pľúc, chronickej bronchitíde, zápaloch nosných dutín, respiračnej alergii u dospelých aj detí. Soľná sauna má vzduch nasýtený s minerálmi a blahodarnými mikroorganizmami. Interiér soľnej sauny je tvorený nádhernými svetelnými efektami a hviezdnym nebom.

TEPLOTA : 40 – 50˚C
VLHKOSŤ : 100 %
ODPORÚČANÝ ČAS : 15 – 20 min.
ÚČINKY : relaxačný, dezinfekčný, posilnenie imunity. Inhalácia pôsobí priaznivo na celý nervový systém. Himalájska soľ pomáha liečiť kožné choroby, ako aj respiračné ochorenia a alergie.
KONTRAINDIKÁCIE : hnisavé ochorenia kože, plesne, infekčné choroby, otvorené rany

CEREMONIÁLNA PRÍRODNÁ SAUNA (SUCHÁ SAUNA)

Ozdobou nášho wellness centra je prírodná ceremoniálna presklená sauna so saunovými ceremoniálmi, s výhľadom na okolitú prírodu a tatranský potok. Interiér sauny tvorí drevo rustikálneho smreka zo 100 ročnej stodoly.

Veľkokapacitná sauna ponúka priestor aj pre väčší počet ľudí. Sauna je využívaná prevažne na saunové rituály sprevádzané skvelou svetelnou a hudobnou show. Saunové rituály poskytujú oveľa silnejšie potenie a intenzívnejší zážitok zo saunovania. Sauna majster polieva zohriate saunové kamene aromatickou esenciou a potieraním pokožky rôznymi, telu prospešnými produktmi zvyšuje aj účinky samotného saunovania. Ceremoniál prebieha po dobu 10 – 12 minút vo vybraných prevádzkových hodinách.

TEPLOTA : 90 – 105˚C
VLHKOSŤ : 10 – 15 %
ODPORÚČANÝ ČAS : 10 – 15 min.
ÚČINKY :
regeneračné, relaxačné, posilnenie imunitného systému, prevencia proti chorobám z nachladnutia
KONTRAINDIKÁCIE :
všetky akútne chorobné stavy, zvýšená činnosť štítnej žľazy, krvácavé choroby, zápal žíl, epilepsia, infekčné choroby, hypertenzia, dekompenzovaný diabetes mellitus, zhubné nádory, epilepsia, nehojace sa kožné defekty, infekčné, prenosné, parazitárne ochorenia, aktívna TBC, krvácavé stavy, psychické ochorenia, horúčkové stavy, febrílne stavy, celková arteroskleróza s orgánovým poškodením, rakovinové ochorenia (zhubné nádory), stav po srdcovom infarkte a cievnej mozgovej príhode (po lekárskom vyšetrení bez komplikácií 3 mesiace), všetky ochorenia srdca a ciev po konzultácií s odborným lekárom, tehotenstvo, vek nad 70 rokov.

ODDYCHOVÁ RELAXAČNÁ MIESTNOSŤ

Relaxujte na pohodlných ležadlách s výhľadom na okolitú prírodu. Doprajte si oddych po saunovacích procedúrach, osviežte sa v jednom z našich barov a nadýchnite sa tatranskej atmosféry. Oddychová miestnosť s relaxačnou hudbou, vôňou lesa a hviezdnym nebom vám zaručí nezabudnuteľný pokoj.

Ak sa chcete nadýchnuť tatranského vzduchu relaxujte na vonkajšej oddychovej terase s pohodlnými ležadlami a s výhľadom na okolitý les.

OCHLADZOVACÍ BAZÉN

Ponorenie do arktického bazéna s teplotou vody do 10°C vám po saune nabudí imunitný systém a zvýši tvorbu krviniek. Kľúč k trvalému zdraviu, kráse a vitalite organizmu nájdete v otužovaní v mrazivo ľadovom bazéne s hviezdnym nebom.

Stáročia je známy vplyv striedania tepla a chladu, kedy po rozšírení ciev v pokožke pri saunovaní tieto cievy reagujú na chlad stiahnutím a následným opakovaným zahriatím vyvolajú v bunkách explóziu energie a príval hormónov šťastia.

TEPLOTA : 8 – 10 °C
HĹBKA BAZÉNA : 0,9 – 1,5 m
DĹŽKA : 5,34 m
ODPORÚČANÝ ČAS : 2 – 3 min.
ÚČINKY : ochladenie po suchej saune, prekrvenie tela, otužovanie, regeneračný, posilnenie imunitného systému, povzbudzujúci, prekrvenie pokožky
KONTRAINDIKÁCIE : nízky alebo vysoký tlak, akútne infekčné ochorenia, hnisavé ochorenia kože, plesne, infekčné choroby, otvorené rany, hnisavé ochorenia kože, stavy po hlbokej trombóze, epilepsia, všetky akútne ataky chronických ochorení, infekčné ochorenia, krvácavé stavy, psychické ochorenia, horúčkové stavy, febrílne stavy, tehotenstvo, vek nad 70 rokov.

RELAXAČNÝ BAZÉN HILLS

Vnútorný relaxačný bazén v antikorovom prevedení s vodným barom, barovými stoličkami a barovým stolom je príjemným zavŕšením vášho wellness pobytu. Objavte a vyskúšajte množstvo podvodných trysiek, masážne ležadlá alebo masážne lavice.

Zaplávajte si v nádhernom bazéne s krištáľovými lustrami nad bazénom a presklenou stenou s výhľadom na Vysoké Tatry. Bazén je vhodný nielen na plávanie, ale aj na vychutnávanie si vodných perličiek okolo bazéna. Očarujúcu atmosféru toho magického miesta a vychutnanie vášho drinku si môžete dopriať v oddychovej časti na lehátkach okolo bazéna.

TEPLOTA VODY BAZÉNU : 32 °C
HĹBKA : 1,2 m
DĹŽKA : 16,7 m
ŠÍRKA : 8,85 m

JACUZZI

Vo vírivke si doprajte príjemnú vodnú masáž hydromasážnymi tryskami alebo dnovými vzduchovými perličkami, ktoré uvoľnia všetky svaly vo vašom tele.

Uvoľňuje telo aj dušu, prináša celkový relax a odstraňuje psychické napätie. Kombinácia horúcej vody, nadnášanie a hydromasáž súčasne zlepšuje krvný obeh, tlmí bolesti, uvoľňuje svaly a celé telo.

TEPLOTA VODY VÍRIVKY : 34 – 36 °C
HĹBKA : 1 m
POČET OSÔB : 8 osôb

ÚČINKY: hydromasáž, uvoľnenie a prekrvenie tela. Relaxačný vodný kúpeľ. Voda, nadľahčuje telo a tým klesá napätie svalov. Horúca voda doplnená masážou tela a chodidiel podporuje krvný obeh a telo sa dostáva do stavu úplnej relaxácie.
KONTRAINDIKÁCIE : hnisavé ochorenia kože, plesne, infekčné choroby, známky obehového zlyhania, epilepsia, hnisavé ochorenia kože, infekcie, akútne horúčkovité ochorenia, stavy po hlbokej trombóze, zhubné nádory, inkontinencia moču a stolice, tehotenstvo, všetky akútne ataky chronických ochorení

HORSKÉ JAZIERKO S VÍRIVKOU

Klenotom prírodného wellness centra je aj naše tatranské jazierko s vírivkou. Doprajte si nerušený relax a vychutnajte si nádherné výhľady na okolitú prírodu a štíty Vysokých Tatier.

Vyskúšajte náš horúci vírivý kúpeľ a doprajte si príjemnú vodnú masáž hydromasážnymi tryskami alebo dnovými vzduchovými perličkami, ktoré uvoľnia všetky svaly vo vašom tele. Následné otužovanie je skvelým prostriedkom ako posilniť imunitu a žiť zdravý životný štýl.

TEPLOTA VODY JAZIERKA : podľa ovzdušia
TEPLOTA VODY VÍRIVKY : 34 – 36 °C
HĹBKA : 1 m
POČET OSÔB : 12
ÚČINKY : regeneračný, posilnenie imunitného systému, povzbudzujúci, prekrvenie pokožky, po pobyte v saune s následným ochladením dochádza k stimulácii imunitného systému a zvýšeniu počtu krviniek
KONTRAINDIKÁCIE : hnisavé ochorenia kože, plesne, infekčné choroby, otvorené rany, hnisavé ochorenia kože, stavy po hlbokej trombóze, epilepsia, , infekčné ochorenia, krvácavé stavy, psychické ochorenia, horúčkové stavy, tehotenstvo, vek nad 70 rokov

ĽADOPÁD

Po pobyte v saune je vhodné následné ochladenie organizmu v ľadovom bazéne alebo ľadovej sprche.

Ak ste menej odvážny, vyskúšajte ochladenie kryštálmi ľadu. Po saunovaní a následnom ochladzovaní dochádza k výraznej stimulácii imunitného systému.

ÚČINKY : regeneračný, posilnenie imunitného systému, povzbudzujúci, prekrvenie pokožky
KONTRAINDIKÁCIE : hnisavé ochorenia kože, plesne, infekčné choroby, otvorené rany, hnisavé ochorenia kože, stavy po hlbokej trombóze, epilepsia, všetky akútne ataky chronických ochorení, infekčné ochorenia, krvácavé stavy, psychické ochorenia, horúčkové stavy, febrílne stavy, tehotenstvo, relatívna kontraindikácia vek nad 70 rokov

ZÁŽITKOVÉ SPRCHY

Striedanie teplej a studenej vody spôsobuje aktiváciu lymfatického systému a prospešnú detoxikáciu organizmu a podporuje imunitu.

Sprchovanie môže byť oveľa viac, ako len bežná očista tela. Stále populárnejšia wellness procedúra – zážitková sprcha je známa ako súčasť ochladzovacej procedúry (v saune) a celkovej očisty tela.

Zážitková sprcha predstavuje liečebnú kúru s pozitívnymi účinkami na celé telo. Wellness zážitkové sprchy uvoľňujú napätie tela a osviežujú dušu.

TEPLOTA OHRIEVANIA : 38 – 40°C
TEPLOTA OCHLADZOVANIA : 10 – 15°C
ODPORÚČANÝ ČAS : 2 – 3 min.
ÚČINKY : regeneračný, detoxikačný, posilnenie imunitného systému, povzbudzujúci, prekrvenie pokožky
KONTRAINDIKÁCIE : hnisavé ochorenia kože, plesne, infekčné choroby, otvorené rany, hnisavé ochorenia kože, epilepsia, , infekčné ochorenia, krvácavé stavy, psychické ochorenia, horúčkové stavy, febrílne stavy, tehotenstvo, vek nad 70 rokov

SAUNOVÉ SHOW A CEREMONIÁLY

Saunové ceremoniály prebiehaju po dobu 10 – 12 minút vo vybraných prevádzkových hodinách počas víkendov 3 x denne.

Povinnosťou návštevníka wellness centra Hills Nature Wellness centrum je správať’ sa podľa pokynov prevádzkovateľa. Poraďte sa so svojím lekárom, či je saunovanie pre vás vôbec vhodné, s ohľadom na váš zdravotný stav. Vstup do sáun nie je doporučený: tehotným ženám, diabetikom, pacientom s chorým srdcom, obličkami alebo štítnou žľazou, osobám s vysokým krvným tlakom. Do saunovacej časti centra je vstup deťom do 12 rokov, osobám pod vplyvom alkoholu a omamných látok zakázaný. V saunovacej časti je z hygienických dôvodov dovolený vstup len v plachtách v bazénovej časti, vo vírivkach je možný vstup v plavkách.

• odporúčaný pobyt v saunách je 1 – 2 pobyty v rozpätí týždňa, odporúčaná dĺžka pobytu v saune 1,5 – 2 hodiny
• pred plánovaným pobytom v saunách odporúčame nejesť ťažké jedlo, nepiť alkohol
• pred vstupom do sáun si v šatni odložte hodinky, mobilný telefón, šperky, atď.
• pred vstupom do sáun sa osprchujte, umyte mydlom a utrite do sucha

 • Do sáun vstupujeme bez plaviek a obuvi, oblečení v plachtách, nakoľko vo wellness centre ide o zmiešaný typ sáun
  (muži + ženy). Saunovanie v plavkách je zdraviu veľmi škodlivé a to nie len pre vás, ale aj pre ostatných. Sú vyrobené
  zo 100% syntetických umelých látok a už pri teplote 50°C sa tieto látky uvoľňujú, sú silno rakovinotvorné a do tela
  sa dostávajú dýchacími cestami alebo pokožkou, čím škodíte sebe a aj ostatným saunujúcim.
  • V saunách si z hygienických dôvodov rozprestrite pod celé telo plachtu vrátane chodidiel. Sadnite najskôr na
  najnižšiu lavicu a postupne sa premiestňujeme na vyššiu úroveň sedenia, aby ste zabránili teplotnému šoku.
  • Počas pobytu v saunách dýchame pomaly nosom, nie veľmi zhlboka. Počas saunovanie je odporúčané používať rôzne
  peelingy, oleje, kozmetické prípravky, ktoré vám radi ponúkneme. Ak je teplota neznesiteľná, opustite sauny skôr.
  • Pri saunovaní sa správame ticho a kultúrne, vyhýbame sa hlasnej konverzácii, nadávkam, diskusiám. Sauny sú miestom
  pokoja a meditácie
  • Po opustení sáun si ochladíme organizmus buď studenou sprchou, alebo používame ochladzovací bazén so studenou
  vodou
  • Pri ochladzovaní, telo ochladzujeme od chodidiel smerom k srdcu, nikdy nalejeme studenú vodu na rozohriatu hlavu
  • Každý cyklus saunovania zakončujeme 15 – 20 min. odpočinkom v polohe na chrbte, v relaxačných miestnostiach
  s lehátkami. Zabaľte sa do plachty a ľahnite si, zavrite oči a relaxujte aj niekoľko minút.
  • Počas pobytu v saunách nejeme, nepijeme a nečítame
  • V intervaloch medzi jednotlivými cyklami saunovania sa snažíme doplniť tekutiny, vitamín C, malé občerstvenie
  v podobe ovocia za účelom doplnenia chýbajúcich minerálov v tele
 • Po poslednom saunovaní si neumývame telo mydlom
 • Pred opustením celej saunovacej procedúry je treba15 až 20 minút odpočívať, aby sa telo prispôsobilo zmene
  teploty a ihneď po kúpeli nevykonávajte žiadne väčšie úsilie
 • Po skončení procedúry si doplňte tekutiny. Najvhodnejšie sú ovocné šťavy, čaje a minerálky. Pri jednom saunovacom
  cykle môžete vypotiť až 0,5 litra vody, s ktorou okrem toxínov odchádza aj soľ, vitamín C a iné minerálne látky.
 • Proces saunovania môžete zakončiť obľúbenou masážou alebo využiť kozmetické a relaxačné služby
 • Do vírivého privátneho bazéna alebo do whirlpool vírivky (či iných spoločných priestorov) je možný vstup v plavkách
 • Saunovanie zabezpečuje ochranu organizmu po dobu siedmich dní, aby bola zachovaná odolnosť organizmu voči
  ochoreniam, odporúča sa opakovať saunovanie minimálne 1 krát za týždeň

Mapa wellness centra

Otváracie hodiny

Pondelok – Piatok 14:00 – 21:00 hod., Sobota – Nedeľa 10:00 – 21:00 hod.

Kontaktné údaje

Rezervácie : recepcia@hotelhills.sk

Online nákup darčekových voucherov

Cenník wellness vstupov